Ю.Кармазін: Права громадянина в Україні абсолютно незахищені

Сьогодні, під час розгляду питання про законність утримання під вартою колишнього Голови Митної служби України Макаренка, ми побачили, що права громадянина в Україні ніхто не захищає. Про це 29 червня заявив народний депутат, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін під час засідання Верховної Ради.

«Права громадянина абсолютно незахищені, на жаль, Генеральною прокуратурою України, яка не поставила дуже просте питання представникам Служби безпеки України. Шановні, а є ваша зацікавленість? Очевидно, що зацікавленість є. Яка не запитала, а хто представляв інтереси уряду України в Стокгольмі? Ніхто не представляв. А чому були відкликані люди? Ніхто не запитав. А як потім з цим рішенням? А хто оскаржував? А хто проводив експертизи? Ніхто не проводив!», — наголосив Юрій Кармазін.

На думку Ю.Кармазіна, у нас залишається на захист Конституції тільки інститут Омбудсмена, тобто Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. «В цьому законопроекті, який дуже простий, пропонується слово п’ять замінити на слово сім. Тобто нам треба прийняти з вами політичне рішення. Політичне рішення заключається в тому, щоб омбудсмен залежав від Президента, від Генерального прокурора, який  призначається на той час, чи він мав таку ж саму гарантію незалежності, як, скажімо, голова Рахункової палати, який також призначається на 7 років», зауважив народний депутат.

«Президент повинен підписати це рішення. Але Віктор Янукович не приймав останнім часом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з приводу тих ганебних порушень Конституції, які допускалися».

Крім того, Ю.Кармазін нагадав, що з цієї трибуни озвучувалися порушення в останній час, які допускалися щодо Котельникова під час затримання його в Криму, капітана I рангу, керівника євпаторійського порту.  «Через це я хотів би, щоб закон був підписаний і щоб омбудсмен зміг доповідати тут позачергову доповідь», — підкреслив Кармазін.

Популярность: 49% [?]