Україна повинна почати розробку родовищ газогідратів Чорного моря

Віце-прем’єр-міністр опозиційного уряду Юрій Кармазін направив запит до прем’єр-міністра Миколи Азарова з вимогою негайно почати розробку родовищ газогідратів Чорного моря.
Кармазін зазначає, що об’єм цих родовищ сягає 50 трильйонів кубометрів і може забезпечити Україну природнім газом на 1,5 тис років.

За словами Юрія Кармазіна, природний газ власного видобутку, який задовольняє потреби окремих категорій споживачів (населення, бюджетних установ, організацій та теплокомуненерго), є найдешевшим. Він зазначив, що провідні дослідження показали, що наявність значних запасів газу та нафти в Україні не міф, а реальність, і власний видобуток цих ресурсів є перспективою для розвитку енергетичного сектору економіки України.

Кармазін також посилається на висновки науковців, які запевняють, що у перерахунку на метан запаси газогідратів Чорного моря, якщо брати увесь басейн, оцінюються у середньому в 50 трильйонів кубометрів. Якщо за одиницю виміру взяти річний видобуток України (а це приблизно 20 мільярдів кубометрів), то 50 трильйонів дають запаси газу на кілька сотень, а може й тисяч років. У документі зазначається, що більшість цих покладів лежать в економічній зоні України.

«Україна може в повному обсязі забезпечити себе газом власного видобутку. Це сприятиме не тільки енергетичній, а й в певній мірі економічній та політичній незалежності нашої держави», — переконаний віце-прем’єр опозиційного уряду.

Популярность: 58% [?]