Юрій Кармазін: Чи поінформовано керівництво міжнародних фінансових установ про нелегітимне перебування В.Стельмаха на посаді Голови Нацбанку?

Народний депутат, віце-прем’єр міністр опозиційного уряду, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін звернувся із депутатським запитом до постійного представника Міжнародного валютного фонду в Україні Максу Альєру, Керівника Представництва Світового банку в Україні  Мартіна Кайзера, Директора Європейського банку реконструкції і розвитку в Україні Андре Куусвеку з проханням надати йому інформацію щодо поінформованості керівництва цих представництв про закінчення ще 17 грудня 2009 року повноважень Голови Нацбанку України В.Стельмаха.

У своєму запиті Ю.Кармазін зазначає, що обраний  16 грудня 2004 року на посаду Голови Національного банку України на п’ятирічний строк, В.Стельмах  несе відповідальність за ті збитки, що під час його керування Нацбанком України були нанесені Державі Україна та її громадянам.

Зокрема у вигляді нестабільності грошової одиниці України, потурання банківським аферам, ігнорування вимог Цивільного кодексу України, що призвело до масового пограбування українського народу, знецінення національної валюти, небажання банків виплачувати вкладникам депозити та дивіденди й грубого порушення їхніх конституційних прав.

Крім того, народний депутат вказав на підрив авторитету банківської системи, яку можна буде мінімізувати лише після невідкладного виконання вимог Конституції України та протизаконну відмову останніх президентів України від звільнення Володимира Стельмаха з цієї посади з 17 грудня 2009 року та проведення Генеральною прокуратурою розслідування банківських афер.

Ю.Кармазін нагадав, що Україна є членом Міжнародного валютного фонду, Світового банку та Європейського банку реконструкції і розвитку, а частиною 2 статті 15 Закону України «Про статус народного депутата України» визначено, що депутатський запит –  це вимога народного депутата, народних депутатів чи комітету Верховної Ради України, яка заявляється на сесії Верховної Ради України… до керівників підприємств, установ і організацій, розташованих на території України, незалежно від їх підпорядкування і форм власності».

Прес-служба Партії захисників Вітчизни