Ю.Кармазін: Медведєв ставиться до української влади як до шнурків

Пролонгація перебування ЧФ Росії в Україні на 25 років призвела до того, що частина опозиційних сил утворила Комітет національного порятунку. Народний депутат, віце-прем’єр міністр опозиційного уряду, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін, який став одним з лідерів цього комітету дав оцінку успішності спротиву опозиції на чолі з Тимошенко та ймовірності об’єднання вітчизняної опозиції.

-Юрію Анатолійовичу,  скільки політичних сил сформували опозиційний Комітет національного порятунку і хто може ще приєднатися найближчим часом?

— 9 партій. Крім того, до Комітету ввійшло декілька громадських організацій. Що буде далі залежить від кожного з нас. Очевидно для всіх, що та політика, яка сьогодні проводиться владою – є неприйнятною, взяти хоча б кількість «Беркуту» біля ВР і Кабміну під час останніх мітингів опозиції. Йде згортання демократії та демократичних завоювань, і вочевидь, якщо під Кабмін було стягнуто 17 автобусів з міліцейськими спецзагонами, якщо «Беркут» з 5 областей стягнуто, то народ бояться по-дорослому. Але в мене є надія, що ті, хто був на наших мітингах розкажуть правду про те, що діється в країні. І народ прозріє, зрозуміє, що його хочуть ошукати.

— А що в нас такий дефіцит інформації, що треба її передавати, так би мовити, «циганською поштою»?

— Так. В регіонах зараз правду не почуєш. Я був в Одещині на свята, і скажу вам, що взагалі в кіосках колишнього «Союздруку» жодної української газети, жодної газети українською мовою немає. Я навіть відправив помічників, щоб вони знайшли для мене хоч одне україномовне видання, але вони повернулись з порожніми руками. А це вже проблема, що українська мова витісняється з мовного середовища…

А між тим, поки відбувався мітинг у Раді, першим заступником обрали віце-спікера, комуніста Адама Мартинюка, весь стаж якого умістився у неповних два місяці учительства, а потім весь час так звана партійна робота, за винятком, хіба що року в армії. До речі, це його четвертий прихід першим заступником Голови ВР. Тож все залежить від того як буде сьогодні реагувати на такі дії суспільство.

— Але поясніть, як суспільство зможе Вам повірити, якщо одразу кілька найбільш яскравих і авторитетних представників опозиції не ввійшли у Комітет? У тому числі В’ячеслав Кириленко, Гриценко, Яценюк, Ющенко…

— На жаль, опозиція розрізнена. Кожен находить свій привід, щоб не виступати проти влади разом з Комітетом національного порятунку. Хтось боїться за свій бізнес або за бізнес своїх рідних, хтось — як депутат Крук, домагається, щоб для його сина зберегли порт. Ще кілька депутатів з БЮТ, представників групи Фельдмана, перейшли до коаліції – це страшні речі. І все йде до того, щоб набрати триста голосів і отримати конституційну більшість.

— Як швидко це може відбутися?

— Я думаю, що такого не відбудеться. Я вважаю, чим більше вони наповнюють тушками коаліцію, тим у людей в очах світліше стає.

— Особисто Ви вважаєте зрадниками Яценюка, Кириленка, Гриценка, Ющенка?

— Я не хочу нікому вішати ярлики, я всіх закликаю до одного — до єднання в ім’я порятунку України, і я всіх їх закликаю, щоб не мірялися рейтингами, щоб забули про ті рейтинги, щоб наступили собі на горло, своєму самолюбству, самомилуванню і захищали Конституцію України, бо я маю право це сказати. Адже, коли вони ще дуже далекі були від політики, я вже вносив законопроекти до ВР. Саме я був автором частини 7 статті 17 Конституції України, коли був головою комісії з вивчення політико-правової ситуації в Криму (стаття, що забороняє розташування іноземних військових баз на території України. – ред.)

Тому я маю моральне право кожному з них сказати, що хлопці наступіть на горло любові до себе, полюбіть Україну. І не треба жбурляти каміння, бо воно може летіти назад і до того ж т

оді воно б’є сильніше. Для того, щоб з’ясувати хто, який патріот треба подивитись хто і як повівся у критичний момент, треба підняти і подивитись, що і хто у критичний для країни час з тих політиків, які не прийшли на мітинг, включно з колишнім президентом, поводився, коли Крим приймав свою Конституцію, де було тільки одне слово про Україну: було записано так «республика Крым строит свои с отношения с Украиной на договорных началах».

Згадайте, підніміть мій виступ, коли ми з Тимошенко були у Львові. Про що я сказав спочатку: перше, що регіонали зроблять — це зазіхатимуть на частину 7, статті 17-ї Конституції України і, на превеликий жаль, так сталося, через 4 місяці — сталося. І що їм потрібно десь шукати пророка, ворожку, я не пророк і не ворожка, але я передбачив, що це буде, як передбачення тоді ще в 96 році, ще відносно молодим політиком, що треба заборонити розташування іноземних військових баз. Сьогодні ніхто не говорить, що оренди взагалі не існує, 4500 об’єктів, які не помічені в жодній оренді, взагалі не існує. І треба було ставити одне питання — про виконання тих угод. Але ніхто не говорив, що нема взагалі угод про оренду, нема, що ратифіковувати і перератифіковувати, всі маяки окуповані, я називаю слово окупація, бо рішення Вищої судової інстанції Верховного суду стосовно того, що вони є власністю України. Ось що треба розглядати з Медведєвим. Готовий він це розглядати!? А я переконаний, що Медведєв взагалі не готовий про це говорити, хіба з шнурками розглядають ці питання?!

Багато років тому ще в 2004 році я казав: «Люди, давайте оприлюднимо список тих, хто співпрацював з органами держбезпеки, хто був агентом, хто був стукачем на своїх. Бо ще у 2004 році було відомо, що близько 30 осіб з усіх органів влади мали таки зв’язки…».

Олексій Біловол

Популярность: 8% [?]