Юрій Кармазін: «Зупинимо знищення Блакитного озера»

Народний депутат, віце-прем’єр-міністр опозиційного уряду, Голова партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін звернувся до Януковича та Азарова терміново вжити заходів щодо збереження озера «Блакитне» та дотримання прав громадян на користування природним об'єктом

Юрій Кармазін  просить вжити заходи реагування та перевірки фактів порушення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності, гідрологічного та гідрогеологічного режиму вод озера «Блакитне», розташованого в Київській області, Обухівського району с. Підгірці, дотримання прав громадян на користування природним об'єктом, норм Конституції України, Земельного кодексу України, Водного кодексу України під час проведення меліоративних робіт на вказаних землях водного фонду, забезпечення збереження та відновлення природного водного ресурсу, екологічного мікроклімату озера «Блакитне» та притягнення винних осіб до відповідальності

Народний депутат у своєму зверненні зазначає, що йому з публічних засобів масової інформації та звернень громадян стало відомо про загрозу знищення озера «Блакитне», що знаходиться поблизу с. Підгірці Обухівського району Київської області.

За словами Ю.Кармазіна, територія вздовж озера «Блакитне» загороджена парканом та охороняється приватним володільцем водойми. Впродовж всього часу грубо порушуються розміри та межі водоохоронних зон об'єкту шляхом знищення водних ресурсів та засипання води піском. На сьогоднішній день із 30 га озера десята частина вже перетворена на суходіл. Меліоративні роботи безперешкодно тривають. Близько півтори тисячі людей, які приїжджали на відпочинок до озера «Блакитного», позбавлені можливості берегового пляжного відпочинку.

«Така ситуація змушує громадян звертатися з офіційними зверненнями до вищих керівних органів державної влади та місцевого самоврядування з метою захисту озера «Блакитне» та недопущення подальшого протиправного руйнування природного водного ресурсу та екологічного мікроклімату водойми.

На сьогоднішній день події, що склалися навколо озера «Блакитне» набули широкого публічного розголосу та громадської непокори», — наголосив Ю.Кармазін.

Також народний депутат звернув увагу на те, що органи прокуратури України та охорони навколишнього природного середовища не вживають жодних заходів реагування в межах наданих повноважень щодо попередження та усунення загрози знищення озера «Блакитне» та покарання винних осіб.

Юрій Кармазін нагадав, що відповідно до ст. 13 Конституції України, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону. Власність зобов'язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству.

Крім того, згідно зі ст. 60, 61 Земельного кодексу України, навколо озер з метою охорони поверхневих вод від забруднення і засмічення та збереження їх водності у межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги, які є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності та на яких забороняється, зокрема, розорювання земель.

«Такі факти дають підстави вважати, що особи, які проводять штучні меліоративні роботи на озері «Блакитне» грубо порушуються права громадян, Конституцію України та природоохоронне законодавство України. Це вимагає негайного втручання відповідних органів держави та притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності», — зазначив Юрій Кармазін.

Також Юрій Кармазін звернувся до Генпрокурора України О.Медведька та Голови Київської облдержадміністрації А.Присяжнюка.

Як відомо, озеро «Блакитне» має природне походження та відноситься до категорії великих озер, яке налічує від 7 до 12 джерел. З березня 1999 р. перебуває під захистом ЮНЕСКО. Загальна площа водойми становить близько 28,5 га водної поверхні. Озеро відоме своєю унікальністю флори та фауни. Впродовж всього часу користується популярність серед місцевих жителів та задовольняє їх оздоровчі, культурні, естетичні потреби.

Прес-служба Партії захисників Вітчизни

Популярность: 48% [?]