Чи схвалює влада відновлення рейдерських захоплень під її дахом?

Як стало відомо редакції газети «Правозахисник України» 16 квітня 2010 року відбулося рейдерське захоплення ДП «УкрНДНЦ».

Проведене журналістське розслідування встановило, що новопризначений Голова Держспоживстандарту Олег Поволоцький  перевищив свої службові повноваження, відсторонивши від виконання своїх обов’язків першого заступника  генерального директора ДП «УкрНДНЦ» Я. Юзьківа і безпідставно призначив виконувати обов’язки  Лепського Г.В., який не є працівником підприємства. На час зазначених подій та на даний час генеральний директор ДП «УкрНДНЦ» Корчевна Л.О. перебуває на лікуванні. Таким чином Голова Комітету вчинив дії, що підпадають під ознаки злочину, передбаченого  ст. 365 КК України.

Також нам вдалося з’ясувати, що внаслідок незаконного проникнення в кабінет Л. Корчевної в неї були викрадені особисті речі, як із кабінету так із сейфу, вартість яких складає не менше 25 000 грн. Конкретно, які речі викрадені і на яку суму  Л. Корчевна може вказати тільки після огляду місця події.

Ніяких виробничих підстав для негайного злому кабінету і сейфів  Корчевної Л.О. не існувало. Тим більше, що остання за наявності таких підстав могла прибути на роботу і надати відповідні документи.

Крім того, знаючи про те, що печатка підприємства знаходиться у генерального директора Л. Корчевної, зазначені особи, з метою заволодіти майном підприємства та виготовлення ще одної печатки, склали завідомо неправдивий акт про її викрадення.

Такі дії зійснюються з метою вилучення з власності держави майна, що перебуває в управлінні  ДП «УкрНДНЦ» та обернути його на користь окремих приватних осіб.

Наказ  Держспоживстандарту України від 15.04.2010 №118 не відповідає вимогам чинного законодавства  України та є недоцільним, оскільки наказом призначено  осіб, які не перебувають у штаті підприємства,  на посаду в.о. генерального директора  при перебуванні  на вказаних посадах відповідальних службових осіб  ДП «УкрНДНЦ».

Крім того,  пунктом першим  зазначеного  наказу скасований наказ ДП «УкрНДНЦ» від 04.09.2009 №157, що не відповідає вимогам статуту підприємства,              ст. 62 Господарського кодексу України, згідно з якими  підприємство є самостійним суб’єктом  господарювання і втручання в його діяльність, відповідно до ч. 5 ст. 19 даного кодексу, забороняється, що підтверджується судовою практикою (постанова окружного адміністративного суду м. Києва від 23.12.2008 №8/472, та постановою від 10.07.2008 №2/290).

Основою правової діяльності Держспоживстандарту України та його Голови є Положення про Держспоживстандарт України, затверджене Указом Президента України від 18.03.2003  №225/2003.  Однак, вказане положення не наділяє комітет чи його голову повноваженнями щодо скасовування  наказів підприємства, тобто дії голови комітету не відповідають ст. ст. 6,19 Конституції України та п. 2 вказаного положення.

Слід зазначити, що за період перебування на посаді генерального директора Любов Корчевній вдалося відвернути банкрутство підприємства, зберегти науковий потенціал інституту стандартизації. Підприємством організовано та проведено Міжнародний семінар для країн Східної Європи та СНД стосовно ролі і значення оцінки відповідності для забезпечення сталого розвитку і торгівлі за  участі Генеральний секретар ISO Алана Брідена.  Як представник підприємства у складі делегації від України  Л. Корчевна неодноразово брала участь у  Міжнародних конференціях, конференціях країн СНД стосовно стандартизації та сертифікації між країнами.

ДП «УкрНДНЦ» є  державне підприємство стратегічного значення і такі злочинні дії вказаних осіб призводять до зриву виконання державних програм (плану  національної стандартизації, сертифікації, підвищення кваліфікації фахівців системи),  що наносить державі збитки в особливо великих розмірах і загрожують національній безпеці України.

Редакція газети «Правозахисник України»

Популярность: 40% [?]