Заява Партії захисників Вітчизни щодо антидержавних дій влади та зради національних інтересів України

Шановні співвітчизники!

21 квітня 2010 року, в результаті закритих переговорів з російською стороною, Президент Віктор Янукович підписав Угоду про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, відповідно до якого термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації в Криму продовжено щонайменше до 2042 року.

Дана угода грубо порушує Конституцію України, а саме ч.7 ст. 17, автором якої свого часу був Голова Партії Захисників Вітчизни Юрій Кармазін: «На території України не допускається розташування іноземних військових баз».

Стаття 17 Конституції України має імперативну норму, яка не може бути поставлена під сумнів ні Президентом ні депутатами та носить загальнообов’язковий характер.

Очевидно, тим, хто не сприймає Україну як суверенну і незалежну державу, хотілось принизити Україну, як і весь народ, датою підписання угоди, яка дивним чином співпала з днем народження Гітлера в переддень дня народження Леніна.

На фоні героїзації ката українського та інших братських народів Сталіна, заохочення до встановлення йому пам’ятників та тиражування портретів, боротьби проти справжніх патріотів України за допомогою продажних суддів, вмонтовування в так звану «вертикаль влади» конституційного суду та органів місцевого самоврядування, — це стало продовженням антиукраїнської по формі, духу і суті політики, яку проводить нинішня верхівка під керівництвом Януковича.

Ігноруючи основну ознаку цивілізованої держави — її суверенітет, що означає верховенство, цілісність, невідчужуваність і самостійність обраної народом на демократичних виборах влади в межах державного кордону, незалежність і рівноправність держави у відносинах з іншими країнами. Угода Януковича посягає на недоторканість і цілісність території України на багато років вперед для наших дітей і онуків, визначаючи другорядну роль і держави, і принизливий стан суспільства.

Виконуючи волю Українського народу, Верховна Рада України передбачила, що «захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, всього Українського народу» і, як гарантію цього, враховуючи багатостраждальну історію Українського народу та Європи, визначила гарантією цього ч. 7 ст. 17 Конституції України, в якій передбачено, що на території України не допускається перебування військових іноземних баз. Ця норма є нормою прямої дії на підставі ч. 3. ст. 8 Конституції України, статті, яка  стверджує і гарантує визнання і функціонування в Україні принципу верховенства права. Приймаючи норму, що гарантує недопущення розташування військових іноземних баз, Парламент, з урахуванням специфіки утворення, становлення і функціонування незалежної України, розуміючи, що одномоментно неможливо її реалізувати з технічних причин через присутність на території України великого іноземного військового угрупування, передбачив пунктом 14 останнього 15 розділу Конституції «Перехідні положення», що «Використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди  в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою України».

Зі змісту цього положення є очевидним, що Конституція передбачає виключно тимчасове перебування іноземних військових формувань, а також оренду як обов’язковий елемент міжнародних договорів.

Незважаючи на це, до цього часу з моменту укладання угоди не існує договорів оренди на понад 4500 об’єктів, які займає ЧФ РФ включно з двома аеродромами.

Президент України Віктор Янукович не виконав покладеного на нього статтею 106 Конституцією України обов’язку щодо забезпечення державної незалежності і національної безпеки.

Розташування російського флоту є прямою загрозою для безпеки України через те, що військовослужбовці цієї країни беруть участь у бойових діях проти свого народу або інших держав. Внаслідок цього територія України може бути об’єктом нападу терористичних угрупувань або держав, які мають конфлікти з РФ.

Іще чотири місяці тому наша партії та її лідер Юрій Кармазін попереджали виборців, що прихід Януковича до влади означає втрату суверенітету України і зраду усіх національних інтересів. Але навіть у найбільш песимістичних сценаріях ми не могли уявити, що Янукович діятиме настільки «оперативно» у розпродажі Української держави.

Прийшовши на посаду Президента в результаті виборів за сумнівними технологіями, Янукович одразу показав свою зневагу до Конституції України, сформувавши коаліцію «тушок». Методами залякувань і підкупів він зламав Конституційний Суд, який вже не можна називати об’єктивним.

Уже перші дні діяльності Януковича як Президента говорять про те, що він розглядає Україну як територію, а не як державу, а український народ -  як мовчазних і слухняних рабів, думку яких не слід брати до уваги.

Янукович відгородився від України за високим парканом у викраденому у народу «Межигір’ї». Його обслуга розчищає дороги від автомобілістів, щоб пан Президент вільно проїхав. Його кортеж убив людину, коли Янукович поспішав до Харкова здати інтереси Держави заради комерційних інтересів годувальників Януковича і спонсорів його партії. В той же час він не вжив жодних заходів із припинення повноважень Голови Вищого господарського суду України С. Демченка, який вже два роки виконує свої посадові обов’язки, і Голови Національного банку України В. Стельмаха у зв’язку із досягнення ними 65-річного віку.

Партія Захисників Вітчизни заявляє, що вказана угода — це зрада національних інтересів України, направлена на задоволення апетитів українських і російських олігархів, на заохочення і подальше функціонування енергозатратних технологій та веде до поглиблення розколу України.

Фактично В. Янукович підім’яв під себе Конституцію, а конституційних суддів зробив своєю прислугою, які по принципу «чего изволите» дозволили укомплектувати коаліцію «тушками», відмовили у відкритті конституційного провадження у справі щодо офіційного тлумачення положень пункту 14 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України у системному зв’язку ч. 7 ст. 17 Основного Закону України.

Партія Захисників Вітчизни розглядає укладену угоду як фактичне укладення договору про військовий союз без проведення референдуму та врахування думки народу  України всупереч вимогам норм  ст. 6 Закону України «Про основи національної безпеки України».

Партія Захисників Вітчизни закликає Український народ висловити протест діям такого Президента. Навіть важко уявити, які ще шокуючі рішення здатен ухвалити Янукович на своїй посаді протягом п’яти років каденції. Чи існуватиме взагалі Держава Україна після Президента Януковича?

Наша партія завжди стояла і буде стояти на захисті інтересів Українського народу. Ми зробимо все, щоб не допустити знущання над Конституцією України і  відстоїмо  права громадян!

Ми віримо, що настане час і Український народ дасть належну оцінку діяльності Президента, якого сам привів до влади.


Популярность: 55% [?]