Юнацький баскетбол розвивається у Вишгороді за підтримки захисників Вітчизни

У Вишгородській районній дитячо-юнацькій спортивній школі відбулися змагання з баскетболу на Кубок Вишгородського району серед юнаків 1991—1994 років народження.

Організаторами змагань виступили міський баскетбольний клуб «Вишгород» (Президент – Олег Ковтун, директор – Віктор Лук’яненко, 18 активних гравців) та Вишгородсбька районна дитячо-юнацька спортивна школа (директор – Олександр Когут). Підтримку змаганням надали Вишгородська районна та міська організації Партії захисників Вітчизни.

Кубок району взяв міський баскетбольний клуб «Вишгород» у дуже напруженій боротьбі з минулорічним переможцем – димерською командою та з катюжанським клубом. «Інтелект» програв Димеру буквально один бал. Катюжанка посіла друге місце, команда Димерської ЗОШ – третє, команда «Інтелекту» — четверте.

Спостерігати за грою було дуже цікаво: баскетболісти стрибали на метр вгору, падали, оберталися навколо себе з м’ячем. Батьки схвильовано повторювали всі рухи синів. Вболівальниці скандували: «Виш-го-род!»

Судді – заступник директора ДЮСШ Анатолій Філіпович і вчитель фізкультури Димерської ЗОШ Сергій Горбаченко – бігали по ігровому полю чи не швидше за гравців. І вболівали не менше за прихильників кожної команди.

Вони, що віддали фізкультурі і спорту своє життя, розуміють, як важливо привернути молодь не тільки до навчання, а й до бажання відчути себе спритним і міцним. Тож зал для змагань у ДЮСШ був наданий безкоштовно.

Президент міського баскетбольного клубу «Вишгород» Олег Ковтун розповідає: «Грамоти, призи і мінеральна вода гравцям дісталися за підтримки відділу у справах спорту Вишгородської РДА (Олександр Гордійчук) , вишгородських магазинів «Спорттовари» і «Майстер» та Вишгородської міської організації Партії захисників Вітчизни».

Олег Ковтун розповів, що сам чимало років займався баскетболом. Коли приїхав до Вишгорода, то радо зазначив інтерес до футболу і вітрильництва, але здивувався, чому немає баскетбольних гуртків. «Син підріс, захотів (мабуть, у нього це спадкове) теж займатися цим видом спорту», — продовжує Президент клубу. Але, за його словами, без підтримки з боку підприємців, політиків та місцевої влади, дитячий та юнацький спорт розвивати складно. Потрібні закриті майданчики для тренувань взимку. Та й влітку ані асфальт, ані бетон, ані пісок, ані трава для справжнього баскетболу не підходять. Потрібне дерев’яне покриття й зал площею 20×25 м. Саме тому баскетболісти та їхні батьки так цінують тих, хто їм допомагає.

Тренер МБК «Вишгород» працює на громадських засадах у вільний від роботи час. Баскетболом професійно займався півжиття, з 12 років, зараз бере участь у Першості Києва тощо. 24-річний Олександр Гуцул зазначає: для досягнення високого результату важливо якомога раніше почати. От молодша група клубу (підлітки 14-16 років) почала регулярно займатися баскетболом з 14 років – і вже взяла третє місце.

Старша, юнацька (гравці 17-19 років) група зібралася, коли їм було по 16 років. Найвищий – Кирило Заводовський. Поруч із ним Вадим Ковтун, хоч і невисокий на зріст, але дуже настійливий, справжній капітан. Віктор Лук’яненко – меткий, і тягне за собою всіх гравців. Роман Стрельников вийшов тільки у другому періоді цих змагань, та заробив вісім балів для команди. Микита Ожог – стабільний гравець, а Володимир Марущак – завжди намагається бути лідером, дуже добре показав себе у цій грі. Антон Жубинський – той взагалі спеціалізується на трибальних кидках.

Результати у порівнянні з попередніми змаганнями, можна сказати, на голову вищі.

Ганна Вінничук

Фото Андрія Максімова та Дмитра Калутова

Популярность: 17% [?]