Високоточні засоби для звірень і калібрування можна ввозити без мита


Верховна Рада схвалила Закон про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Угоди про звільнення від сплати мита, податків і видачі спеціальних дозволів за перевезення нормативних документів, еталонів, засобів вимірювань і стандартних зразків, що провозяться з метою повірки та метрологічної атестації.

Законопроект представила депутатам Голова Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики, Голова Секретаріату Партії захисників Вітчизни Лариса Лосюк.

У своєму виступі вона зазначила, що 10 лютого 1995 року керівниками урядів 12 країн СНД підписано угоду про звільнення від сплати мита, податків, видачі спеціальних дозволів за провезення нормативних документів, еталонів, засобів вимірювань і стандартів зразків, що провозяться з метою повірки та метрологічної атестації.

Угода ратифікована Верховною Радою  України 9 лютого 1996 року. Протокол про внесення змін до угоди підписано 22 листопада 2007 року керівниками урядів 10 країн СНД, крім Грузії та Туркменістану. Згідно з протоколом до угоди додали ще два напрями метрологічної діяльності. Це калібрування та звірення.

Внесення змін до угоди зумовлено гармонізацією національних законодавчих та нормативних актів у сфері метрології держав-учасниць угоди до міжнародних вимог та правил.

Враховуючи, що зазначена угода була ратифікована Верховною Радою  України, Протокол також потребує ратифікації шляхом прийняття відповідно закону про ратифікації.

Держспоживстандартом України підготовлено відповідний законопроект, який пройшов процедуру внутрідержавного погодження в 2009 році. Прийнято Постанову Кабінету Міністрів від 3 лютого 2010 року за номером 106 про подання на ратифікацію Верховною Радою України зазначеного протоколу.

«Станом на сьогодні протокол набув  чинності в Білорусії, Казахстані, Киргизії, Російській Федерації, Таджикистані – в країнах, які є основними партнерами України в метрологічній діяльності», — наголосила Л.Лосюк.

Надання чинності зазначеному протоколу в Україні дозволить без додаткових митних процедур і дозволів провозити через митний контроль високоточні засоби, що ввозяться або вивозяться з України тимчасово для проведення звірень і калібрування, що відповідає міжнародним правилам.

До еталонної бази України сьогодні належать 60 державних та 70 вторинних еталонів.

Законопроект одноголосно прийнято на засіданні профільного Комітету закордонних справах, тому Л.Лосюк закликала депутатів підтримати  ратифікацію протоколу, який спрямований на вдосконалення згаданої угоди та сприятиме участі України в  міжнародному співробітництві у сфері визначення еквівалентності, простежуваності, вимірювань, що відповідає положенням угоди про технічні бар’єри в торгівлі Світової організації торгівлі.

Цей закон не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України. Державна митна служба України погодила проект закону без зауважень.

Лариса Ільчук

Популярность: 63% [?]