За придбання неякісної продукції торік споживачам повернуто близько 9,1 млн грн

За придбання неякісної продукції у 2009 році споживачам було повернуто близько 9,1 млн грн. Про це повідомила голова Держспоживстандарту Лариса Лосюк на сьогоднішній прес-конференції у Києві.

За результатами розгляду скарг та звернень до Держспоживстандарту протягом минулого року 76% вимог споживачів було задоволено, зазначила вона. «Торік до адміністративної відповідальності притягнуто понад 39 тис. осіб, на яких накладено адміністративне стягнення на загальну суму понад 5,5 млн грн. До підприємств, на яких виявлено порушення, застосовано адміністративно-господарських санкцій на суму понад 18 млн грн», — поінформувала Л.Лосюк.

На продовження теми керівник відомства також повідомила, що у 2010 році в системі Держспоживстандарту планується створити 17 лабораторій з перевірки вмісту ГМО у продуктах.

«Проблема вмісту генетично-модифікованих організмів у продуктах харчування була розглянута на розширеному засіданні колегії в квітні 2009 року, тоді було прийнято рішення про створення мережі випробувальних лабораторій з виявлення генно-модифікованих організмів. При цьому не потребуються кошти з державного бюджету — усе за кошти наших підприємств», — уточнила вона.

За словами Л.Лосюк, на сьогодні в системі Держспоживстандарту є 10 таких лабораторій, вони вже акредитовані в Національному агентстві з акредитації.

«Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів, в 2010 році будуть створені ще 17 таких лабораторій, і в цілому їх буде 27», — сказала вона.

Голова відомства також зазначила, що було проведено понад 7 тис. випробувань щодо вмісту ГМО у продуктах, в результаті яких у 359 випадках виявлені генно-модифіковані організми, що становить 4,9%.

Источник:  ukrinform.ua

Популярность: 38% [?]