УГОДА ПРО ПОЛІТИЧНЕ ПРИМИРЕННЯ ТА РОЗВИТОК УКРАЇНИ

Визнаючи необхідність політичної стабільності та економічного процвітання, заради забезпечення благополуччя кожної сім’ї й турботи про кожну людину, розбудови ефективної держави і зростання національної економіки; визнаючи, задля майбутнього України, необхідність припинити політичні чвари, які унеможливлюють ефективне протистояння масштабним світовим викликам, що потребують максимальної концентрації спільних зусиль, консолідації всього суспільства; враховуючи, що вкрай складні реалії вимагають оперативного та ефективного реагування, виважених, скоординованих дій, спрямованих на подолання кризових явищ та недопущення доведення України до банкрутства,політичної і економічної руїни; враховуючи, що після рішучого подолання наслідків кризи буде створено необхідні умови для системного оновлення суспільних відносин, підвищення дієвості державної влади, забезпечення прогресивного розвитку держави, гідного рівня життя її громадян, Сторони, що підписали цю Угоду, домовились про наступне:

1. Сторони зобов’язуються зробити все належне для відновлення національного примирення між східними та західними регіонами України. З цією метою: Ющенко В. А. та політичні сили, які його підтримують, не будуть піднімати для обговорення питання, що роз’єднують українське суспільство, а саме: визнання учасниками боротьби за незалежність України членів Української військової організації (УВО), Карпатської Січі, Організації українських націоналістів (ОУН), Української повстанської армії (УПА) та Української головної визвольної ради (УГВР); — про проведення обов’язкового зовнішнього тестування абітурієнтів, без урахування мовної специфіки різних регіонів України. Янукович В.Ф. та Партія регіонів не будуть ставити наступні питання, що роз’єднують країну: — щодо введення російської мови як другої державної; — про проведення національного референдуму щодо вступу України в НАТО.

2. Сторони зобов’язуються уникати у своїй перед- виборчій агітації взаємної критики та використати всі наявні можливості для підтримки Януковича В.Ф. у другому турі виборів.

3. Сторони сприятимуть після президентських виборів створенню Коаліції політичного примирення та розвитку України, до якої увійдуть сили, що підтримують обох Лідерів, а також Блок Литвина й інші позафракційні депутати.

4. Сторони забезпечують висування на посаду Прем’єр- міністра України Ющенка В.А. та позитивне голосування за цю кандидатуру парламентської більшості.

5. Президент України Янукович В.Ф. залишає на посадах: Голову Служби безпеки України Наливайченка В.О., Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Богатирьову Р.В., Голову Івано-Франківської обласної державної адміністрації Палійчука М.В., Голову Полтавської обласної державної адміністрації Асадчева В.М., Голову Тернопільської обласної державної адміністрації Чижмаря Ю.В., Голову Херсонської обласної державної адміністрації Сіленкова Б.В.; вносить до Верховної Ради України подання щодо призначень Міністром закордонних справ України Яценюка А.П. та Головою Національного банку України Шаповалова А.В.; призначає Головою Київської обласної державної адміністрації Ульянченко В.І.

6. Сторони зобов’язуються до складу нового Кабінету Міністрів України включити Віце-прем’єр-міністра України Васюника І.В. (з питань підготовки та проведення Євро-2012), Міністра охорони навколишнього природного середовища Тарасюка І.Г., міністра аграрної політики мельника Ю.Ф. Інші кандидатури до складу нового Уряду вносяться Прем’єр-міністром Ющенком В.А. за пропозицією Президента України Януковича В.Ф. Ця Угода укладена в двох примірниках та діє протягом всієї каденції новообраного Президента України.

Популярность: 45% [?]